קעקוע יום הולדת א’

אז עברה שנה מיום השישי הזה בו נחתה עליי ההשראה להקים את פרויקט העולמות, שנה מה – 16.12.2016. לקח זמן עד שזה נהיה ממש “פרויקט העולמות”, ועד שנבנה האתר, אך הרעיון הכללי הועבר ברגע קסום מהעולם האמתי לעולם המשחק (תאוריית העולמות), ונוצר. הפרויקט שינה את החיים שלי מהקצה אל הקצה ואני כל כך מוקירה את רגע ההשראה הזה. הוא גרם לי להרגיש מהו סיפוק ורגע אושר אמתי, לראות ניצוצות בעיניים, להעשיר את עצמי ולממש את המיוחדות שבי.

באופן מקרי הצטלב יום ההולדת לפרויקט עם קעקוע ה”עולמות” החדש שלי.

הקעקוע נולד לאחר השקעת מחשבה מרובה וניסיונות לדמיין רגשות אפשריים שיכולים להתעורר בי במהלך החיים לגביו. אבל משהו שאני יודעת הוא שלפעמים בחיים, כדי לעשות דברים שאוהבים וכדי למצות את עצמינו, צריך לקחת סיכונים – לא?

אחרי שעשיתי את הקעקוע אני יכולה להגיד בוודאות שאני ממש ממש שמחה ומרוצה מכך שעשיתי אותו, משום שמבטא רעיון כל כך גדול שהיווה מפתח לאדם שאני היום, ושמאוד עיצב את עצמי כאישה בתחילת דרכה בחיים. אני נותנת לעצמי מקום לשנות דעות, אידאולוגיות ותפיסות, אבל דבר אחד שלא ישתנה הוא העבר, והוא העובדה שהתחלתי את דרכי בתור אדם פילוסוף, עם תאוריה שהצילה אותי ופרויקט קסום. ואת העבר הזה, ואת התחושות שהוא מעורר בי, אני רוצה לחרוט על גופי לכל ימי חיי. וכך עשיתי.

אז כפי שאמרתי, הקעקוע הוא סמל שמגדיר אותי, ואת תפיסת “תאוריית העולמות” שלי. צורתו הכללית של הקעקוע היא שעון חול. בחלקו העליון מופיעה אישה שעם הזמן הופכת לעפר, שמצטבר בחלקו התחתון. חלקו העליון מהווה את עולם המשחק שבתאוריה, ואילו חלקו התחתון מהווה את מצב הביניים הבסיסי – החומרי. העולם האמתי הוא צורתו המחזורית והסגורה של שעון החול, והלאה, אל “המרחב שבחוץ”.

האישה שמככבת כלואה בתוך הזמן, אך שלמה עם כך שזוהי מגבלתה, ונראית אפילו כרקדנית, שרוקדת (חייה ושמחה) גם כאשר יודעת שבסופו של דבר תעלם. הקעקוע מסמל בעיניי השלמה, זרימה, צניעות, שבאה לידי ביטוי בעמידתה המורכנת, ואופטימיות. 
תכונה נוספת של שעון חול היא שניתן להפוך אותו, ולכן, ניתן גם להסתכל על הקעקוע הפוך, כאשר העפר, החומר, יוצר חיים, אישה, הן מבחינה חומרית, והן מבחינה אישיותית / חווייתית. כשהאישה תסתיים להבנות (כשהעפר ייגמר), יגיע המוות שלה, משום שכל עוד אדם חיי – הוא ממשיך להבנות, להתפתח וללמוד. אני אוהבת להסתכל על הקעקוע כתהליך בו זמני – של בנייה ושל קרבה לסוף ביחד.

כמובן שהקעקוע תואם לאמונה שלי, אך אני מזמינה אתכם לראות אותו כסמל שמבטא כל מה שתרצו, כי זהו היופי באמנות – קיימות אינסוף פרשנויות.

אז תודה ממש לתום המקעקע, ותודה לשותפים לתהליך 🙂

יובל.

©
כל הזכויות שמורות ליובל שפר.
אין לשכפל, להעתיק, לצלם, להקליט, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט בכל דרך אחרת כל חלק שהוא מהחומר באתר זה. שימוש מסחרי מכל סוג שהוא בחומר הכלול באתר זה אסור בהחלט אלא ברשות מפורשת בכתב מיובל שפר.
תמונה ראשית בדף זה: רונית בר-אשר

One thought on “קעקוע יום הולדת א’”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *